Začátek nového roku je ideální čas k tomu, začít bilancovat na rokem uplynulým. A jelikož si myslím, že vzpomínat se má pouze na ty hezké věci, budu si připomínat ty (resp. některé z nich, a to hlavně týkající se cestování a jídla - mých dvou velmi oblíbených činností 😊). Při mé "dokonalé" paměti to sice bude asi a trošku fuška, ale s pomocí mého Instagramu jdeme na to. 😊
P.S: Při jeho prohlížení jsem zjistila, že jsem měla v minulém roce celkem hodně mých "poprvé"...
LEDEN
Rok 2017 jsem započala sladce.. chápejte, dojídala jsem cukroví z Vánoc a k tomu dort z mých narozenin. 😊 Na víkend jsem s kamarády vyrazila na lyžovačku do rakouských Alp, na Hochficht.
ÚNOR
Můj 'taneční' měsíc. Plesová sezóna pro mne začala pozváním na ples Chrudimské Benátky kde jinde, než v Chrudimi. Zavítala jsem však také do jižní Francie a znovu se podívala do Nice, Toulonu, Saint-Tropez nebo třeba Mentonu na místní Svátek citrusů (Fête du Citron).
BŘEZEN
Objevila jsem skvělé a útulné Bistro 8 u Strossmayerova náměstí v Praze, zařádila si na Matějské a započala moji cyklistickou sezónu.
DUBEN
Své špíčky jsem válela v lázeňském hotelu Royal v Mariánských lázních. Naopak do těla jsem si dala na horách v rakouské lyžařské oblasti Mölltaler Gletscher. Objevila jsem boží kavárnu EMA Espresso bar a bistro Cacao Prague. Také u mne na konci měsíce proběhla má první UGO očista (kterou jsem měla trošku problém dokončit a nakonec byla moc ráda, že si už mohu dát pevnou stravu 😊).
KVĚTEN
Asi jsem se musela zbláznit, ale vydala jsem se do jižních Čech na, pro mne, v tu dobu zatím asi nejdelší cyklovýlet v životě. Celkem přes 80 ujetých kilometrů ve dvou dnech (pro někoho možná trapné, ale za mne v tu dobu celkem záhul, hlavně na zadek že jo 😊). Poprvé jsem taky vyrazila na lodičky na Vltavu.
ČERVEN
Konečně jsem se dostala do už dlouho plánovaného bistra Cafefin. A rázem se z něj stalo jedno z těch fakt TOP bister, která se dají v Praze najít. 😊 A následně mne čekala cesta do Vídně, kterou jsem prolezla skrz naskrz.
ČERVENEC
Zavítala jsem do Mnichova a poznala krásy tohoto německého města (a dovezla si slušnou zásobu smoothíček Trué Fruits 😊). Na Čechy jsem ale nezanevřela, s kamarádkou strávila prodloužený víkend na Seči, prožila spousty nezapomenutelných chvil a dala si životní předsevzetí užívat si svůj život naplno!
SRPEN
Strávila jsem několik hodin v autě, abych navštívila Ostravu, ve které mne nejvíce zaujal areál bývalých Vítkovických železáren. A pak i několik hodin v letadle, to zase kvůli italské Neapoli.
ZÁŘÍ
V rámci charitativního běhu TeriBear jsem si zaběhla svůj první (ano opět premiéra) půlmaraton! I když jsem pak nemohla vstát ani ze záchoda, byla jsem (a vlastně stále jsem) na sebe dost pyšná. A ani jsem si nestihla vyzout tenisky a už jsem seděla v letadle a mířila s kamarádkou do francouzského Marseille. Zpátky v Praze jsem pak poseděla v dalších skvělých kavárnách, a to ve Vnitroblocku a Parlor Café.
ŘÍJEN
LISTOPAD
Listopad se nesl ve znamení výročních oslav. Taneční soubor Lučinka, ve kterém již nějaký ten pátek působím, totiž slavil třicáté výročí své existence! Lučinka forever!
PROSINEC
Závěrem roku jsem strávila víkend v Liberci, konečně se v něm dostala do kavárny Mikyna a svezla se tramvají mezi Libercem a Jabloncem. Zpět v Praze vyzkoušela další dvě skvělá bistra (Waf-Waf a Café Letka), skvěle jsem se pobavila na firemním Vánočním večírku ve stylu Jamese Bonda, Vánoce oslavila s rodiče a na Silvestra odletěla do Švédska. Ale o tom se dozvíte až v některém z následujících článků... 😊
Samozřejmě během roku proběhlo i spousty momentů, kdy bych se nejraději na všechno vykašlala, nevylezla z postele nebo se někam hluboko zahrabala. Naštěstí převažovaly ty pěkné chvíle a já doufám, že rok 2018 bude minimálně stejný! 😊 A i vám přeji ještě jednou krásný celý rok 2018!
Všechny články jsou k dispozici po rozkliknutí odkazu, vztahující se k danému tématu.
Vaše Mája ♡
Dnes zahajuji novou sérii článků s podtitulem "Zkouším", ve kterých se s Vámi budu dělit o osobní zkušenosti s různými zajímavými kosmetickými produkty, které používám. Ještě bych ráda podotkla, že články nejsou nijak sponzorované a budou vycházet jen a pouze z osobní zkušenosti a spokojenosti s danými produkty.
A začínám rovnou se světovým fenoménem, kterým je černá slupovací pleťová maska Pilaten. Není to ani tak dávno, kdy se objevila na trhu jako absolutní senzace a celý ho zaplavila. Já jsem k ní byla dost skeptická, nicméně když ji začal nabízet i Slevomat za dobrou cenu, k vyzkoušení jsem si ji pořídila také. A nevím, zda je to tím, jak se o ní všude básní, ale čekala jsem asi na zázrak, který mi od černých teček už konečně pomůže. Ten se ale bohužel nekonal... Vyzkoušela jsem ji zatím třikrát. A moje černé tečky jsou stále tam, kde byly i před jejím použitím. Již před nějakým časem jsem zkoušela slupovací pásky od Nivea (článek zde) a už z nich jsem byla jaksi zklamaná. A u masky Pilaten to není jiné. Možná že dělám něco blbě, nebo mám divný černý tečky, nebo prostě nevím. Ale na mne fakt nefunguje i přesto, že si předtím pokožku očistím a hodně napařím. Jediné, co se mi na ní zatím líbí je její příjemná vůně, chladivý pocit při nanášení a vzhledově jemnější pokožka po jejím sloupnutí. Třeba se ještě někdy odhodlám a vyzkouším jiné masky proti černým tečkám, nicméně aktuálně mne bohužel zatím jen zklamaly.
Celkové hodnocení produktu: 20 %.
Kde nic, tu nic. Na sloupnuté masce nezůstaly bohužel téměř žádné černé tečky.

Lidé, a to především ženy, se líčí od nepaměti. Tradice a zvyky se s dobou však mění a tak, co bychom našli u egyptských žen, jistě nenajdeme na dámském kosmetickém stolku nyní. Ale jaké jsou tři základní věci, které u sebe většina žen nosí stále a také jaká je historie daných produktů krásy? Odpověď naleznete v následujícím článku "Znáte tajemství svých kosmetických taštiček?" na webu DokonalaZena.cz.
Vaše Mája ♡
Foto: Pinterest
Vánoce jsou skoro za dveřmi a tak i já přemýšlím o tom, čím si udělat radost, nebo popř. co by mi ji udělalo. Takže Milý Ježíšku... 😊
1. Červená frčí. Dle módních expertů, ten, kdo nemá minimálně jeden červený kousek ve svém šatníku, jako by nebyl. I já se koukám po nějakém barevně výraznějším kabátu na zimu, který mi hned po oblečení vykouzlí, díky své barvě, lepší náladu. A jeden jsem tuhle viděla v Tally Weijl, dokonce ve výprodeji za dost dobrou cenu. Že by? A růžová parka? Od minulého roku mám růžové zimní botky a k nim by se mi moc líbila bunda, resp. parka v podobném, nebo ještě lépe, stejném odstínu. Prostě "Be pink, think pink".
2. Vůně Good Girl od Caroliny Herery byla láska #atthefirstsight❤, respektive na první přičichnutí. Myslím si, že mne totiž plně vystihuje - dívku, která má jak své světlé, tak i stinné stránky, které jsou v zastoupení např. jasmínu a kakaa. A ten flakón? Boží!
3. Ta tam jsou doby, kdy frčely maxi push-upky. Aktuálně je totiž na výsluní pohodlnost. A podprsenky typu bralettka ji plně zajišťují. A jsou sexy také, umožňují totiž např. rafinované poodhalení její menší části, aniž by to působilo vulgárně. Jako třeba ty od Victoria's Secret. Takže jednu i pro mne, prosím.
4. Vánoce by měly být svátky klidu a pohody a míru. Ale aby toho nebylo zase moc, chce to alespoň nějaké crazy obal na mobil. S Vánoční tématikou nejlíp samozřejmě.😊 Předpokládám, že teď je jich v krámě dost a bude tedy z čeho vybírat.
5. Ještě bych ráda alespoň jednou vyzkoušela nějaký adventní kalendář z parfumérky či drogérky, ten, jak jsou v něm miniatury různé kosmetiky. Zajímavý jsem viděla třeba v Douglasu, takže ho tam asi půjdu ještě očíhnout.
A pro fanoušky cereálií je k dostání také adventní kalendář od Mix It. A jelikož jsem, tak mne láká také. 😊
A já Vám přeji, ať přežijete nakupování dárků, protože vím, že je to vždycky peklo. 😊
Vaše Mája ♡
Abych se přiznala, nejsem moc častý návštěvník parfumerií. Resp. ano, ale jen v případě, pokud se potřebuji nutně navonět a jdu kolem některé. Ale upřímně, která z nás holek to nedělá, že? 😊
Ze stejného případu jsem do Sephory zašla i tentokrát na dovolené. Zabloudila jsem však také do oddělení líčení a narazila na rtěnky z edice Rouge Cream Lipstick. Tak jsem si jich pár vyzkoušela a zamilovala se do jedné, konkrétně do odstínu R58 Heartbreaker. Ta barva. Ach! Bylo rozhodnuto! Rtěnka je krémové konzistence, vysoké pigmentace s skvělým krytím a hlavně také dlouhotrvající výdrží. Bez problému mi po nanesení dvou vrstev (přičemž první obtisku lehce do kapesníčku) vydrží i několik hodin. Velmi mne potěšila také cena. Také díky slevové akci, která právě v obchodě probíhala, mne vyšla na krásných 5€. V České republice se cena této řady pohybuje na 290,-Kč.
Prostě jsem zase jednou narazila na skvělý produkt za bomba cenu! A mohu Vám ho nyní s klidným srdcem doporučit. 😊
Hledáte účinný prostředek, kterým dokonale vyčistíte svou citlivou pleť, ale zároveň po ní nebude zarudlá a ještě více přecitlivělá? Zkuste čistící pudry, které platí za relativní novinku na trhu. Jejich použití je velmi jednoduché a efekt zaručen.
Více se o nich dozvíte ZDE v mém článku na webu Dokonalá Žena.
Vaše Mája ♡
















